Mese a pályázatcsapdáról

Adott egy viszonylag tehetős, eddig szolgáltatással foglalkozó, saját területén sikeres, ám a komolyabb beruházások terén átlagos képességekkel rendelkező vállalkozó. Eddigi vállalkozásai kitermeltek egy komolyabb összeget, amelyet egy újabb, brikettgyártással foglalkozó cégben szeretne jövedelmeztetni. A csapból is azt hallja, hogy rengeteg pályázat van, támogatják a vidéket, óriási pénzek folynak az EU-ból, meg hogy "Európa itt épül" és egyébként is "bennünk van"... 

Hozzászólások (1)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
Tisztelettel üdvözlöm!

Örömmel olvasom az oldal írásait ,melyek valóban közelebb visznek a témában.
Hasznos a tervezési segédlet.Én is erős késztetést érzek egy brikettáló üzem(ecske)
létrehozására,alapanyag bőven ,biztos hazai és nyugati piac,csak a kezdő tőke kevés.Talán egy használt ,olcsó ,kis teljesítményű géppel elkezdeni,és később fejleszteni?
Ha nem terhes véleményezni e gondolataimat,és arra érdemesnek találtatik,köszönettel fogadok minden hozzászólást.

Egy adat:heti 10t keményfa fűrészpor-forgács

Üdvözlettel:Lajos István Győr
LAJOS I , 2009. április. 07.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Zöldhírek | Újabb hulladékkezelő létesült

Újabb hulladékkezelő létesült

A legújabb környezetkímélő hulladékkezelő komplexumot - mely az Európai Unió Kohéziós Alapjának támogatásával épült - ezúttal Kalocsán avathatták fel. A létesítmény várhatóan nemcsak Kalocsa, hanem 13 másik település hulladékgazdálkodási problémájára is megoldást nyújt.

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium környezetgazdasági szakállamtitkára örömét fejezte ki, hogy ilyen példaértékű összefogás alakult ki a Homokhátsági Regionális Települési Hulladékgazdálkodási Projektben érintett 82 település között, ezzel is hozzásegítve a lakosokat egy élhetőbb környezet megteremtéséhez. A mostani beruházás még csak a kezdet, hiszen az önkormányzatok az Új Magyarország Fejlesztési Terv  (ÚMFT) Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében 7 évre összesen 102 milliárd forintra pályázhatnak EU-s normáknak megfelelő hulladékgazdálkodási célokra. Jelenleg Brüsszelben vár jóváhagyásra egy 7,7 Mrd-os nagyprojekt, amely a Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Rendszer 83 hulladéklerakójának rekultivációját szolgálja.

Az új, környezetbarát és korszerű hulladékgazdálkodási rendszer nagy segítséget nyújt az ott élőknek hiszen a komplexum létrehozása megszűntette a lerakók rendezetlen állapotát, a kellemetlen szaghatásokat és a csapadékkal a talajba kerülő szennyezőanyagokat. Eltűnnek a településekről a környezetre és egészségre egyaránt káros, nem egy esetben illegálisan működtetett szeméttelepek is. 

A Kalocsai Hulladékkezelő Komplexum átadása azért is kiemelkedő jelentőségű, mert ezzel a lépéssel már minden technikai körülmény adott ahhoz, hogy egy új, európai uniós előírásoknak megfelelő hulladékgazdálkodási rendszer kezdje meg működését. A regionális rendszer részét képezi 2 hulladékkezelő központ Felgyőn és Kiskunhalason, 1 hulladékátrakó állomás Kalocsán, 13 településen 1-1 hulladékudvar, valamint 397 db szelektív hulladékgyűjtő sziget az érintett 82 településen, ahol mintegy 345 ezren élnek. A most megvalósuló projektek - a környezetre és egészségre gyakorolt egyértelmű pozitív hatás mellett - új lehetőségeket kínálnak a munkaerőpiacon is.

Hozzászólások (0)

RSS-csatorna hozzászólásai
A hozzászólások megjelenítése/elrejtése

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

busy
 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP


brikettáló, pelletáló

Brikettáló gép, daráló és pellet gyártó gépek

Ipari darálók, aprítók, granulátorok

Pellet és brikett kereskedelem