Mese a pályázatcsapdáról

Adott egy viszonylag tehetős, eddig szolgáltatással foglalkozó, saját területén sikeres, ám a komolyabb beruházások terén átlagos képességekkel rendelkező vállalkozó. Eddigi vállalkozásai kitermeltek egy komolyabb összeget, amelyet egy újabb, brikettgyártással foglalkozó cégben szeretne jövedelmeztetni. A csapból is azt hallja, hogy rengeteg pályázat van, támogatják a vidéket, óriási pénzek folynak az EU-ból, meg hogy "Európa itt épül" és egyébként is "bennünk van"... 

Hozzászólások (1)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
Tisztelettel üdvözlöm!

Örömmel olvasom az oldal írásait ,melyek valóban közelebb visznek a témában.
Hasznos a tervezési segédlet.Én is erős késztetést érzek egy brikettáló üzem(ecske)
létrehozására,alapanyag bőven ,biztos hazai és nyugati piac,csak a kezdő tőke kevés.Talán egy használt ,olcsó ,kis teljesítményű géppel elkezdeni,és később fejleszteni?
Ha nem terhes véleményezni e gondolataimat,és arra érdemesnek találtatik,köszönettel fogadok minden hozzászólást.

Egy adat:heti 10t keményfa fűrészpor-forgács

Üdvözlettel:Lajos István Győr
LAJOS I , 2009. április. 08.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Saját írások | A brikettálásról általában

A brikettálásról általában

A brikettálás olyan folyamat, amely során bizonyos típusú anyagok térfogata nagy nyomás alatt csökken, így a brikettált anyag fizikai jellemzői – elsősorban csomagolási, szállítási, továbbfeldolgozási és felhasználási szempontból - előnyösen változnak. Fa alapanyag brikettálása, préselése esetén a nagy nyomás alatt felszabaduló lignintartalom biztosítja az elkészült biobrikett szilárdságát.

A brikettgyártás elvi folyamatát az alábbi ábra mutatja be:
A biobrikett gyártásának technológiai folyamata
A brikettálásra alkalmas alapanyagot megfelelő előkészítéssel (szükség esetén aprítással és szárítással) kell feldolgozásra alkalmassá tenni. Természetesen a darálási és a szárítási fázis csak akkor szükséges, ha az alapanyag nem a kívánt nedvességtartományban van, illetve a mérete nem megfelelő. Egyes anyagfajták esetén a darálás szükségtelen (pl. fűrészpor vagy a feldolgozási helyen elvégzett aprítás, darálás stb.). A megfelelő brikettálási folyamathoz ugyan anyagfajtánként eltérő nedvességtatalom az ideális, de gyártói tapasztalatok alapján az ajánlott nedvességtartalom 6 és 16% közötti (megbízható, stabil termékminőséghez a 10-14%-os tartomány az optimális). 14% fölött a minőség drasztikusan romlik, a brikettálás lehetetlenné válik.

Az így előkészített anyag a tárolósilókba kerül, majd onnan csigás szállítással vagy felső adagolással kerülhet tovább a brikettáló berendezés(ek)hez. A brikettálásra alkalmas anyagok préselése közben jelentősen megnövekvő hőmérséklet hatására az alapanyag különböző kötőanyagokat szabadít fel. A brikettálási folyamat sikere érdekében az alapanyag nedvességtartalmának legalább 6%-osnak kell lennie. A magas hőmérséklettel az anyagban található nedvesség elpárolgása is együttjár. Túlzottan magas nedvességtartalomnál gőz-zárványok alakulnak ki a brikettálási folyamat alatt, amely térfogatnövekedést okozva a brikett szétbomlásához vezet.

alt

A kész briketteket speciális csomagoló-, fóliázógéppel készítik elő a szállításra, illetve további tárolásra. A kisebb csomagolási egységeket raklapra helyezve, majd megfelelően rögzítve tehetjük alkalmassá a tárolásra vagy a kiszállításra.

Hozzászólások (6)

RSS-csatorna hozzászólásai
A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
Üdv!Szeretném kérdezni,hogy hogyan tudom egyenletesen a kívánt nedvesség tartamot biztosítani,és mérni?Mi van,ha az adott fa apríték túl száraz,vagy ami gyakoribb túl nedves?-Külön technológia kell a szárításra,vagy természetes száradás is elég.
köszönöm
Trupp Roland , 2012. december. 05.
...
Jó a kérdés, azóta is sokakat foglalkoztat. Ahogy azt két évvel ezelőtt is írtam, lehet, csak 15% alatti nedvességtartalmúnak kell lennie és lehetőleg max. 10-15 mm szemcseméretűnek. Az, hogy érdemes-e, már mindenkinek saját magának kell megítélnie, hiszen ez sok szemponttól függ. Én magam nem gondolkoznék a falevél brikettálásában,
Csizmadia Csaba , 2012. január. 10.
...
Kalló János 2009-es kérdéséhez,
valóban lehet-e falevelet pelletálni, vagy brikettálni?
és érdemes-e?
köszönöm
Bánó Sándor
Bánó Sándor , 2012. január. 10.
...
Szép napot!
Biomassza, olajpogácsa pelletálása ill. brikettálása előkészítéséhez milyen folyamatok szükségesek, az olajpogácsa olajtartalma a préselési folyamatot befolyásolja -e , az olajpogácsát szükséges aprítani, ? amennyiben van ezen technológiákhoz (szárító stb. ) hol láthatjuk és a pelletálóhoz van-e árlista?
üdv orosz jozsef
orosz józsef , 2009. május. 19.
...
Röviden: lehet. Ha száraz és megfelelő méretűre van finomítva. És ez nagy általánosságban igaz minden növényi eredetű anyagra is...
Csizmadia Csaba , 2009. március. 02.
...
Lehet-e falevelet brikettálni?
Kalló János , 2009. március. 02.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

busy
 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP


brikettáló, pelletáló

Brikettáló gép, daráló és pellet gyártó gépek

Ipari darálók, aprítók, granulátorok

Pellet és brikett kereskedelem