LEGO, Tuborg és CF Nielsen

Amint azt tudjuk, a dánok nem csak a söreikről és a Lego termékeikről híresek világszerte, hanem a CF Nielsen révén a brikett gyártó gépeikről is. Most rátettünk még egy lapáttal.

Tizenkét darab CF Nielsen BP6500HD brikettálóval a világ legnagyobb brikett gyártó üzeme

A képen látható brikettüzem talán a világ legnagyobb teljesítményű, de mindeképp a legkorszerűbb brikett üzeme, amit valaha építettettek. A megrendlő kilétét, a szállítási szerződés részleteit és a telepítés helyszínét még előttünk is hosszú hónapokig teljes homály fedte. Az összesen tizenkettő darab BP6500 HD brikettáló egységből álló üzem éves szinten 100.000 tonna brikett előállítására képes, így az európai biomassza piac korlátait ismerve feltételeztük, hogy egy ekkora üzem csakis Európán kívül létesülhet.

Hozzászólások (0)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Zöldhírek | Hulladékkezelési nagyprojekt támogatása Győrben

Hulladékkezelési nagyprojekt támogatása Győrben

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) keretében 6,5 milliárd forintos EU-s támogatást tudhat magáénak Győr városa és a környeztő térség, melyet korszerű hulladékgazdálkodás kifejlesztésére fordítanak. A beruházásnak köszönhetően 112 település 260 ezer lakosa érezheti majd a környezeti minőség javulását, melyhez első lépésben előtérbe helyezik a szelektív hulladékgyűjtést és hasznosítást, a biológiailag lebomló hulladékmennyiség csökkentését, valamint a biztonságos hulladéklerakás feltételeinek megteremtését. 

A megvalósuló nagyprojekt során várhatóan 339 hulladékgyűjtő szigetet, 42 hulladékudvart, 2 átrakóállomást és egy válogatóművet létesítenek, ennek nyomán valamennyi településen biztosítani tudják a szelektív hulladékgyűjtést. Hasonlóan hangsúlyos pont a biológiai hulladékkezelés feltételeinek megteremtése, melyhez elsőként 90 ezer lakossági gyűjtőedényt helyeznek el, illetve regionális komposztálót létesítenek. Kiegészítésként a házi komposztálás biztosításához pedig 500 komposztláda áll majd a  győriek rendelkezésére. 

Üzembe helyeznek harminc speciális hulladékgyűjtő járművet, a fennmaradó települési szilárd hulladék biztonságos elhelyezésére és ártalmatlanítására pedig egy 1,2 millió m³ kapacitású hulladéklerakó építését tervezik. Jut majd anyagi forrás a prevencióra is: a hulladékkeletkezés megelőzésére több mint 42 térségi újrahasználati bázist és egy központi oktatóközpontot alakítanak ki.

A beruházás pozitív hatásával túllép a helyi fejlesztések keretein, hiszen a Nyugat-dunántúli régiót (Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Veszprém megyék) érintő, közel 2,5 ezer km2 területet magába foglaló korszerűsítés a közösségi szelektív hulladékgyűjtésnek köszönhetően – gyűjtőszigetek, hulladékudvarok, újrahasználati bázisok és regionális válogatómű létesítésével - elősegíti a csomagolási hulladék megfelelő hasznosítását is. A biztonságos hulladéklerakás érdekében regionális hulladéklerakó- és kezelő központ épül Győr-Sashegyen.

Az előzetes felmérések és tervek szerint 2016-ra az összegyűjtött hulladék felét anyagában, csaknem 10%-át pedig energetikailag hasznosítják majd.

A kivitelezés 2008 nyarán a sashegyi hulladéklerakó- és kezelő központ építésével már megkezdődött, az átrakó állomások, a hulladékudvarok építése és a szelektív szigetek telepítése a jövő év elején indulhat és  várhatóan 2010 tavaszára fejeződhet be.

Hozzászólások (0)

RSS-csatorna hozzászólásai
A hozzászólások megjelenítése/elrejtése

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

busy
 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP


brikettáló, pelletáló

Brikettáló gép, daráló és pellet gyártó gépek

Ipari darálók, aprítók, granulátorok

Pellet és brikett kereskedelem