A brikettálásról általában

A brikettálás olyan folyamat, amely során bizonyos típusú anyagok térfogata nagy nyomás alatt csökken, így a brikettált anyag fizikai jellemzői – elsősorban csomagolási, szállítási, továbbfeldolgozási és felhasználási szempontból - előnyösen változnak. Fa alapanyag brikettálása, préselése esetén a nagy nyomás alatt felszabaduló lignintartalom biztosítja az elkészült biobrikett szilárdságát.

Hozzászólások (6)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
Üdv!Szeretném kérdezni,hogy hogyan tudom egyenletesen a kívánt nedvesség tartamot biztosítani,és mérni?Mi van,ha az adott fa apríték túl száraz,vagy ami gyakoribb túl nedves?-Külön technológia kell a szárításra,vagy természetes száradás is elég.
köszönöm
Trupp Roland , 2012. december. 04.
...
Jó a kérdés, azóta is sokakat foglalkoztat. Ahogy azt két évvel ezelőtt is írtam, lehet, csak 15% alatti nedvességtartalmúnak kell lennie és lehetőleg max. 10-15 mm szemcseméretűnek. Az, hogy érdemes-e, már mindenkinek saját magának kell megítélnie, hiszen ez sok szemponttól függ. Én magam nem gondolkoznék a falevél brikettálásában,
Csizmadia Csaba , 2012. január. 10.
...
Kalló János 2009-es kérdéséhez,
valóban lehet-e falevelet pelletálni, vagy brikettálni?
és érdemes-e?
köszönöm
Bánó Sándor
Bánó Sándor , 2012. január. 10.
...
Szép napot!
Biomassza, olajpogácsa pelletálása ill. brikettálása előkészítéséhez milyen folyamatok szükségesek, az olajpogácsa olajtartalma a préselési folyamatot befolyásolja -e , az olajpogácsát szükséges aprítani, ? amennyiben van ezen technológiákhoz (szárító stb. ) hol láthatjuk és a pelletálóhoz van-e árlista?
üdv orosz jozsef
orosz józsef , 2009. május. 19.
...
Röviden: lehet. Ha száraz és megfelelő méretűre van finomítva. És ez nagy általánosságban igaz minden növényi eredetű anyagra is...
Csizmadia Csaba , 2009. március. 02.
...
Lehet-e falevelet brikettálni?
Kalló János , 2009. március. 02.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Zöldhírek | Átadták a Soproni Szennyvíztisztító Telepet

Átadták a Soproni Szennyvíztisztító Telepet

Több mint hatvanezer lakost érint közvetlenül az a projekt, melynek keretében november 10-én hivatalosan is átadták az új szennyvíztisztító telepet. A fejlesztés megvalósulását az Európai Unió Kohéziós Alapja támogatta. A 4,4 milliárd forintos beruházás részeként megépült Soproni Szennyvíztisztító Telep megszűnteti a Fertő tó szennyezését, talaj- és talajvízszennyezést, és beépíthető területeket szabadít fel a szennyvíztisztító közelében .

A projekt kezdetén négy szennyvíztisztító telep (a soproni, a sopronkőhidai, a fetőrákosi és a nagycenki) működött az érintett területen. Az új Soproni Szennyvíztisztító Telep megépítésének célja az elavult technológiával, olykor nem megfelelő tisztítási határértékkel, erősen bűzlő szaghatással és fertőzésveszélyt okozó szennyvízpermetettel dolgozó telepek felszámolása, valamint a megnövekedett igényeknek megfelelő kapacitásbővítés volt.  A beruházás megvalósulásával a sopronkőhidai és a fertőrákosi telep megszűnt, a sopronkőhidai telepet elbontották, Fertőrákoson pedig szennyvíz-előkezelőt létesítettek.
Az új telep nemcsak Sopron, hanem Ágfalva, Fertőrákos, Harka és Kópháza szennyvíztisztítását is ellátja.

A szennyvíztisztítást, az iszapkezelést és a komposztálást most zárt rendszerben oldották meg, minek következtében a szennyvíz ártalmatlanításának teljes folyamata egy telephelyen megy végbe. Megoldást találtak a kellemetlen szagok ellen is: a bűzös műtárgyakat lefedték, a szellőzést biofilteren keresztül történik, a komposztálás zárt épületben megy végbe. A fejlesztések minden tekintetben megfelelnek az európai uniós előírásoknak.

 

Hozzászólások (0)

RSS-csatorna hozzászólásai
A hozzászólások megjelenítése/elrejtése

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

busy
 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP