Boldog szülinapot CF Nielsen!

Az 1889. február 19-én Carl Frederick Nielsen által alapított cég idén ünnepli fennállásának 125. évfordulóját. Sajnos a tortázásnál nem voltunk ott, de képeket küldtek a fiúk. A névadó C.F. Nielsen bizonyára örvendezik fent, hogy nevét és vele együtt a folyamatos fejlesztés eszméjét ilyen hosszú időn keresztül megőrizték és a brikettáló gépek révén világszerte elismertté tették.

Hozzászólások (1)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
Ha minden igaz jövő héten üzembe helyezzük a BPU 3200 gépet.Tisztelettel meg szeretném köszönni Csabának az önzetlen segítségét. Nem ismertük egymást előtte de egy végtelenül rendes kedves és korekt, becsületes embert ismerhettem meg benned. Ilyen emberek és vállalkozások viszik előre országunkat. Köszönettel tisztelettel Várkony Kornél KésB Bioenergia Kft
Várkony Kornél , 2014. március. 09.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Saját írások | A méret a lényeg, avagy hogyan válasszon JÓL brikettáló gépet? - Egy brikettáló gép még nem üzem

A méret a lényeg, avagy hogyan válasszon JÓL brikettáló gépet? - Egy brikettáló gép még nem üzem
Tartalomjegyzék
A méret a lényeg, avagy hogyan válasszon JÓL brikettáló gépet?
A hidraulikus brikettálók alkalmazhatósága
Vissza az alapanyaghoz
Egy brikettáló gép még nem üzem
Mikor kell szárító?
Ha nem éri be kicsivel, válasszon mechanikusat!
Minden oldal

Egy komplett hidraulikus brikettáló rendszer lehetséges elrendezését szemlélteti az alábbi ábra. Egy ilyen jól összehangolt komplett rendszer képes óránként akár 160-200 kg brikett előállítására is. Napi 12 órás működéssel számolva így a két tonnás napi termelést is meghaladhatjuk.

 

alt

Az illusztráción látható, hogy esetünkben a daráló (1) közvetlenül kapcsolódik a túlnyomásos rendszerű kalapácsos finomítóhoz (2), amely egy anyagtovábbító és porleválasztó rendszeren (3) keresztül kerül a hidraulikus brikettáló gép (4) adagolótartályába. A képen látható daráló fa alapanyag aprítására alkalmas, szalma esetén más rendszerű daráló szükséges, de az őrlési, finomítási fázis már megoldható a képen szereplő finomítóval. Egy ilyen kompakt rendszer kiválóan alkalmas arra, hogy egy géppel műszakonként akár 1600 kg fabrikettet készítsünk. Ez évente akár 380-400 tonna brikett előállítását teszi lehetővé nyolc órás műszakonként, tehát három műszakban üzemeltetve egy hidraulikus brikettáló géppel ezer tonnát is meghaladó mennyiségű brikett gyártható. Ha figyelembve vesszük emellé a bemutatott komplett rendszer árát, akkor igen meggyőző az a tény, hogy egy év alatt akár meg is térülhet a beruházásunk, és azt követően már csak jövedelmet termel.



 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP


brikettáló, pelletáló

Brikettáló gép, daráló és pellet gyártó gépek

Ipari darálók, aprítók, granulátorok

Pellet és brikett kereskedelem