LEGO, Tuborg és CF Nielsen

Amint azt tudjuk, a dánok nem csak a söreikről és a Lego termékeikről híresek világszerte, hanem a CF Nielsen révén a brikett gyártó gépeikről is. Most rátettünk még egy lapáttal.

Tizenkét darab CF Nielsen BP6500HD brikettálóval a világ legnagyobb brikett gyártó üzeme

A képen látható brikettüzem talán a világ legnagyobb teljesítményű, de mindeképp a legkorszerűbb brikett üzeme, amit valaha építettettek. A megrendlő kilétét, a szállítási szerződés részleteit és a telepítés helyszínét még előttünk is hosszú hónapokig teljes homály fedte. Az összesen tizenkettő darab BP6500 HD brikettáló egységből álló üzem éves szinten 100.000 tonna brikett előállítására képes, így az európai biomassza piac korlátait ismerve feltételeztük, hogy egy ekkora üzem csakis Európán kívül létesülhet.

Hozzászólások (0)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Zöldhírek | Üvegházgázok elleni uniós fellépés

Üvegházgázok elleni uniós fellépés
Az európai országok között az ötödik helyen állunk a klímaváltozástól leginkább félők listáján, minket csak Málta, Ciprus, Görögország és Szlovénia előznek meg. Itthon a megkérdezettek 86%-a nagyon súlyos problémának ítélte az éghajlatváltozást - tudhatjuk meg az Eurobarometer nemrégiben készült közvélemény-kutatásából. Az európai uniós átlag 75%.


Az uniós tagországokban élő felnőttkorú lakosság úgy véli, hogy nem történt számottevő és látványos előrlépés ezügyben az elmúlt években, emellett sokan problémáként emlegették a témával kapcsolatos információhiányt is.
Üdvözölték viszont a klímaváltozással kapcsolatos jövőbeli terveket, melyek nagy vonalakban a következők: az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának 20%-os csökkentése, a megújuló energiaforrásokból származó energia részarányának 20%-os emelése 2020-ra.
A klímaváltozás elleni küzdelem legkevésbé ismert eleme a szénmegkötés, pedig ebben a témakörben  igen komoly lépést tett az Európai Bizottság, ugyanis versenytárgyalást írtak ki szénmegkötés és -tárolás (carbon capture and storage, CCS) előnyeit felsorakoztató erőművi projektek hálózatának kiépítésére és üzemeltetésére. Ennek erőművi alkalmazása révén lehetőség nyílik a tiszta, szén-dioxid-emissziótól mentes áramtermelésre olyan erőművekben is, amelyek egyébként a legnagyobb szén-dioxid kibocsátók közé sorolhatók. Az új, szénmegkötést alkalmazó technológiától az Európai Bizottság elsősorban azt reméli, hogy segít átvészelni az átállást a fenntartható energiatermelésre.
A múlt heti, szénmegkötésről szóló európai parlamenti vitán a képviselők többsége fenntartással fogadta az új technológiát, és kikötésésekkel tudták csak elfogadni a bevezetését: az energiaipar saját szakállára kell, hogy kifizesse, nem az adófizetők pénzéből.

A döntést nyilván megnehezíti a megfelelő mennyiségű információ és ipari méretekben szerzett tapasztalat hiánya. Az Európai Bizottság egyértelműen ebben az újításban látja a megoldást, míg a zöldszervezetek szkeptikusak a témával kapcsolatban, mert félnek az esetlegesen pénzelvonástól az alternatív energiaforrások kárára.
Több szakértő is úgy véli, hogy a szén-dioxid megkötés nem képezheti a klímapolitika alapját, csakis átmeneti megoldásként lehet gondolni rá.

Hozzászólások (0)

RSS-csatorna hozzászólásai
A hozzászólások megjelenítése/elrejtése

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

busy
 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP


brikettáló, pelletáló

Brikettáló gép, daráló és pellet gyártó gépek

Ipari darálók, aprítók, granulátorok

Pellet és brikett kereskedelem